Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - recepce v Praze


Recepce v Praze

Stejně tak jako vloni i letos jsme byli požádáni Mgr. Alenou Bírovou, vedoucí oddělení vnějších vztahů a zahraniční spolupráce kanceláře hejtmana Středočeského kraje, o kompletní zajištění slavnostní recepce pro 100 osob. Tato recepce se koná vždy na závěr prvního dne francouzsko- českého semináře ve spolupráci s velvyslanectvím Francie.

K přípravě a kompletní realizaci byli vybráni dva žáci třetího ročníku oboru kuchař – číšník, kteří se již účastnili realizace loňského ročníku a dva žáci prvního ročníku.
Veškeré vybrané pokrmy byly připraveny s maximální pečlivostí a precizností. Sestavené menu bylo velmi pestré, a přípravy proto zabraly více než jeden den.
Po zkušenostech z loňského roku jsme opět pečlivě vybírali kvalitní bílé a červené víno z Mělnické vinařské oblasti. 
Bylo také nutné připravit veškerý inventář, který se musel převézt na místo konání.


Prostředí, ve kterém se celá recepce každý rok koná, je velmi stylové. Jde totiž o prostory v Českém muzeu výtvarných umění v Praze 1, Husově ulici.
Příprava a průběh recepce je však o to složitější, že probíhá mezi exponáty, které mají nevyčíslitelné hodnoty.
Této recepce se každý rok účastní známé osobnosti, jako např. velvyslanec Francie, hejtman Středočeského kraje resp. jeho náměstci, známí umělci, atd.

Celá akce proběhla bez nejmenšího zaváhání a opět, stejně jako předchozí rok, jsme obdrželi mnoho poklon a obdivu. Většina hostů byla velmi dlouho přesvědčena, že tuto akci realizuje některá z renomovaných cateringových firem.
O to větší pak byl jejich obdiv, když zjistili, že nejsme dokonce ani z žádné hotelové školy, ale „jen z učiliště“ v Neratovicích. 

Myslím, že naše škola si podobnými dobře zvládnutými akcemi vytváří dobré jméno i daleko za hranicemi Neratovic.
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©