Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie - SOU - Německo - duben 2006


Pobyt žáků SOŠ a SOU Neratovice v SRN

Jako volné  pokračování programu Sokrates, podprogram Comenius se uskutečnil  ve dnech 23. 4. – 28. 4.2006 pobyt žáků naší školy v BSZ  Eilenburg, spolková země Sasko, SRN. Zúčastnili se ho žáci technických odborností automechanik a klempíř – strojírenská výroba. Program byl vybrán a sestaven tak, aby se žáci seznámili s životem v této zemi a získali nové poznatky ve své odbornosti.

Cílem programu bylo i poznat partnerskou školu. Zúčastnili jsme se vyučování odborných předmětů „Automobily“ a „Opravárenství a diagnostika“, také jsme se podívali  do odborných dílen, kde jsme konstatovali, že jejich vybavení je na vyšší úrovni než naše a umožňuje jim v rámci výuky provést praktické ověření probrané látky a zjistit úroveň pochopení problematiky. Navštívili jsme zařízení pro prodej, servis a opravy automobilů (Autohaus) firem Mazda a Opel. Velmi zajímavá byla ukázka zaměstnance firmy Opel při zavádění nového způsobu diagnostiky závad firemních vozidel s možností využít tento program i pro další firmy.

Součástí poznání historie a života hostitelské země byla návštěva historické části města Eilenburg, včetně Srbské věže, veslařské loděnice, lázeňského města Bad Düben, kde jsme využili možnosti koupání v lázeňském zařízení. Dále jsme navštívili  nově vybudovaný výrobní areál firmy QUINN PLASTICS na výrobu speciálních plastů s přídavkem uhlíkových vláken, nového druhu plexiskla a polyetylénu.

Na závěr návštěvy jsme se podívali do Lipska, na jeho nové centrum a vrcholící přípravy na Mistrovství světa v kopané.

Žáci naší školy byli s návštěvou spokojeni, získali nové poznatky o životě v Německu, porovnali způsob a materiální zajištění výuky odborných profesí a udělali si obrázek o způsobu přípravy na zaměstnání a vlastní možnosti uplatnění v jiných podmínkách než jsou u nás.

                                                                                             Ing. Jiří Mánek, ZŘ TV
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©