Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotografie a aktivity - zahraniční akce - zahraniční exkurze - kadeřnice v Paříži


Na zkušené v Paříži

Sotva jsme se rozkoukali po prázdninách ve škole, nastal 15. září 2006 dlouho očekávaný den odjezdu na světovou kadeřnickou a kosmetickou výstavu a veletrh Mondial Coiffure Beaute v Paříži. Zájezdu se zúčastnilo 15 dívek a 1 chlapec ze 2. a 3. ročníků oboru kadeřník SOU.
Měli jsme příležitost prohlédnout si nejvýznamnější památky krásné Paříže – samozřejmě Eiffelovu věž, baziliku Notre Dame, muzeum Louvre, projížďku lodí po Seině či večerní procházku po Montmartru a další lákadla. 
Hlavním cílem však byl právě pondělní program výše zmíněné kadeřnické přehlídky. Tento den vrcholila soutěž v účesové tvorbě juniorů i dospělých, jejichž kreace nás nejen zaujaly, ale především inspirovaly pro naši další práci. Na mnoha podiích předváděly světoznámé kadeřnické firmy své výrobky a nápady pro novou módu, všude byly davy lidí od učňů přes zkušené kadeřníky i laické návštěvníky, které také pestrost a zajímavost akce přilákaly.
Celý zájezd se opravdu vydařil, a i když jsme se domů vrátili unaveni z dlouhé cesty, zážitky si uchováme trvale v paměti.
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©