Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie - SOŠ - týmový projekt - Příběhy bezpráví


TÝMOVÝ PROJEKT – PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ

Dne 4. 4. 2006 se tým studentů naší školy, ve složení: Eliška Hořejší, Simona Vítková, Josef Černý, Soňa Brunnerová a Iva Matmijevová zapojil do celorepublikové soutěže Příběhy bezpráví – komunistické Československo, pořádané Společností Člověk v tísni. Do soutěže se zapojilo celkem 48 studentských týmů. Našim úkolem bylo vypátrat ve svém okolí osobu, která měla přímou zkušenost s komunistickým režimem, shromáždit co nejvíce informací a vše zpracovat do podoby výstavního panelu. Ze 48 týmů odborná porota vybrala 12 nejlepších projektů, které budou zpracovány do konce roku 2006 do publikací. Dne 1. 11. 2006 odstartovala tento projekt vernisáž výstavy, spojená s tiskovou konferencí. Na obě tyto akce byl náš tým pozván. Slavnostní zahájení proběhlo v divadle Minor a následně tisková konference a vernisáž probíhali na Novoměstské radnici. Byly pozvány významné osobnosti - starosta Prahy 2, zástupci z řad politických vězňů - převážně z Konfederace politických vězňů, zástupci partnerů a sponzorů (grafické studio Atelier Spektrum, Městská část Praha 2, Lidové noviny, Česká televize a další hosté. 
V Lidových novinách jsou ve dnech 1. až 17. 11. 2006 otištěny práce studentů, následně na internetové adrese www.pribehybezpravi.cz, nebo www.lidovky.cz/bezpravi bude všech 12 projektů prezentováno se svými příběhy. Na tiskové konferenci byl o náš příběh velký zájem, osobně nám přišel poděkovat ředitel Konfederace Politických vězňů a následně byla Eliška požádána o poskytnutí rozhovoru pro Českou televizi. 
Putovní výstava 12 projektů je veřejnosti přístupná 2. - 30. 11. 2006 na Novoměstské radnici v Praze 2 a následně ve vybraných městech.
Jsme rádi, že se nám naskytla možnost sestavit takový týmový projekt a těšíme se na další zajímavé soutěže. 

Eliška Hořejší, 3. ročník oboru veřejnoprávní činnost, SOŠ a SOU Neratovice
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©