Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - činnost žáků - výlety - 3 dny v Paříži


3 dny v Paříži

Ve dnech 20. 6. až 24. 6. 2007, od středy do neděle, se uskutečnil školní výlet do Francie.
Francouzské hranice jsme přejeli až 21. 6. po půl druhé v noci.
Když jsme se ráno vzbudili, pršelo. Docela jsem se obávala, abychom neměli po celou dobu ošklivo. Tento den jsme prošli několik památek v Paříži.
První zastávkou v Paříži byla samozřejmě nejznámější dominanta, Eifellova věž, na kterou někteří z nás vyšli po schodech či vyjeli výtahem. Cesta po svých byla docela náročná a vůbec ne pro ty, kterým se točí hlava. Ale námaha stála za to. Pohled na Paříž byl úchvatný. 
Procházeli jsme se Paříží a průvodce se s námi zastavoval na každém rohu, všude byla nějaká pamětihodnost nebo se tu odehrála nějaká důležitá událost.
Odpoledne jsme se přes slavnou pyramidu ( kdo by neznal Šifru mistra Leonarda? ) dostali do Louvru. Byla jsem nadšena z Mony Lisy, ale zároveň trochu dezorientovaná z toho množství obrazů, soch a jiných památek. A tak jsem si ráda užila relaxování v parku Tuillerie.
Nakonec přijel autobus a odvezl nás k hotelu, kde jsme dva dny přespávali.
Páteční ráno jsme strávili prohlídkou zámku a překrásných zahrad ve Versailles. Bohužel trochu pršelo.
Odpoledne nás čekala moderní čtvrť Le Defense. Spousta mrakodrapů a nadčasových budov zde slouží jako kanceláře a různé instituce, konají se tu různá představení moderního divadla, výstavy a mají tu dokonce Kupkovu ulici. Od slavné Archy můžeme dohlédnout až k triumfálnímu oblouku.
Pak nás autobus dovezl k Montmartre, což je nejvýše položená čtvrť v Paříži. Charakterizují ho spleti úzkých uliček, spousta kavárniček a obchůdků se suvenýry. Potkáte zde pouliční malíře i muzikanty. Montmartru vévodí bílá dominanta Sacre Coure. 
V devět hodin večer jsme měli přistavenou loď na plavbu po Seině. To byl pro mě jeden z nejkrásnějších zážitků. Podplouvali jsme pařížské mosty, mávali na lidi a kochali se pohledem na svítící památky. A měli jsme velké štěstí, protože o desáté jsme připluli těsně pod Eifellovku, která v tu chvíli začala blikat. Škoda jen, že nebyla větší tma!
Třetí a zároveň poslední den strávený ve Francii jsme prošli Palaise Royal, v Commedie Frances jsme viděli křeslo, v němž zemřel Koliere a pak jsme si procházeli Latinskou čtvrť. Moderní umění má svůj největší stánek v d´ Krsat. Jsou v něm vystavena díla umělců z konce 19. a začátku 20. století - Renoir, Monet, Gogh…. Na závěr nám průvodce připravil bonbonek – slavnou Notre Dame.
Dny nabité poznáváním skončily. Au revoir! Stálo to za to!

Soňa Brunnerová, VS3


 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©