Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie - SOU - adaptační zájezd 2008/2009


Soustředění 1.ročníků v září 2008

V rámci Projektu Škola- rádce a pomocník na SOŠ a SOU se uskutečnilo pro osm tříd prvních ročníků oboru vzdělávání automechanik, kuchař-číšník, zedník, instalatér, kadeřník, prodavač a klempíř v termínech 3.- 5.9. 2008 a 10.- 12.9.2008 úvodní soustředění . Aktivně se zapojila 215 žáků a 8 třídních učitelů ( paní Alena Netáhlová, Ing. Helena Holcová , paní MarieKučerová, Mgr. Jana Pirunčíková, pan Jiří Endler, Ing. Jiří Janovec, Mgr.Josef Kobrle, Ing. Jan Liška )
Doprava byla hrazena z neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na Program I.
Každá třída absolvovala svůj program a třídní učitelé, po konzultaci s meto-dikem prevence, se aktivně účastnili plánování i realizace soustředění.
Třída, která se soustředění účastnila dnes působí jako kolektiv, který se zná a umí spolupracovat.Velmi rychle se prolomila bariéra z neznámého prostředí.
Během soustředění byli žáci nuceni pracovat v různých skupinách a setkávali se s podporou a povzbuzením ze strany pedagogů a spolužáků. Bylo dost času na pohovory, při kterých se mluvilo o tíživé rodinné situaci, zdravotním problému nebo obavě z nového a neznámého , ale hlavně zda vše zvládnou naši „prváci“. 
Během soustředění se navštívila mimo jiné výstava v Lysé nad Labem, Královská obora ve Stromovce, město Litoměřice, Mělník, Brandýs nad Labem, zámek v Nelahozevsi a Detencích se středověkou restaurací, pěší turistika v Českém ráji a na Kokořínsku.
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©