Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - činnost žáků - odborné exkurze - Den v Senátu


Den v Senátu

15.09.2008 jsme se my, studenti druhého a třetího ročníku veřejnosprávní činnosti, podívali do Valdštejnského paláce v Praze, kde sídlí Senát ČR.
Prohlídka začala procházkou Valdštejnskou zahradou, ale kvůli nepříznivému počasí jsme viděli jen část z toho, co jsme měli naplánované. Škoda, že jsme se nemohli v zahradách zdržet. Exkurze Valdštejnského paláce byla spojena s odborným výkladem a přednáškami o historii této krásné barokní stavby i o jejím majiteli, vojevůdci Albrechtu z Valdštejna. Nejvíce nás zaujalo to, že senátoři se dnes scházejí v upravené bývalé konírně, jíž dal Valdštejn postavit pro své oblíbené koně. Nejvíce se nám líbil rytířský sál, který má bohatou výzdobu a kde se přijímají oficiální hosté Senátu.
V druhé části jsme navštívili Informační centrum Poslanecké sněmovny. Zde jsme zhlédli zajímavý film o činnosti Poslanecké sněmovny a o volbách do ní.
Zopakovali jsme si znalosti z práva a občanské nauky, osvěžili znalosti z historie a všechny poznatky využijeme v dalším studiu.

Kateřina Šandová VS 2, Veronika Vorlíčková VS 2, Gabriela Polanská VS 2, Vendula Fišerová VS 3, Michala Holečková
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©