Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - činnost žáků - odborné kurzy - barmanský kurz 2009


Barmanský kurz 2009

Uplynulý únorový týden si studenti 3. ročníku SOŠ a SOU Neratovice sáhli na dno svých sil. Stalo se již tradicí na naší škole pořádání barmanského kurzu, který byl v pořadí již 12. ročníkem.
Své úspory studenti investovali více než dobře. Od pondělí do pátku absolvovalina zmíněné škole velmi intenzivní barmanský kurz, který pořádala česká barmanská asociace, kde lektorem byl jeden z nejlepších českých flérových barmanů – Ondřej Slapnička. Jelikož základem kurzu je klasická práce barmana, pracoval ve spolupráci a pod odborným dohledem mistra světa v klasické práci a nejlepším barmanem České barmanské asociace – panem Karlem Mayerem.
Všichni absolventi si museli zapamatovat mnoho nejrůznějších receptů a míchané nápoje, znát technologii výroby použitých surovin a získat znalosti o zřizování barů. Navíc si účastníci kurzu vždy také zopakovali etiketu vystupování a společenského chování.
Vynaložené úsilí a vložené prostředky se však budoucím kuchařům a číšníkům jistě vyplatí!
Úspěšní absolventi kurzu získali mezinárodně platný certifikát. Teď už je v červnu čeká „jen“ závěrečná zkouška a cesta do života je otevřená.
Škola na ně může být právem hrdá!
                                                                                            Mgr. Věra Gillarová

 


 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©