Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie - SOU - Soustředění 1.ročníků v září 2009


Soustředění 1.ročníků v září 2009

V rámci Projektu Škola- rádce a pomocník na SOŠ a SOU se uskutečnilo pro sedm tříd prvních ročníků oboru vzdělávání automechanik, kuchař-číšník, zedník, instalatér, kadeřník, prodavač a klempíř v termínu 21.- 25.9. 2009 úvodní výjezdní soustředění v rekreačním středisku Poslův Mlýn – Doksy. Aktivně se zapojila 133 žáků a 7 třídních učitelů (M.Kučerová,J.Strouhal, I. Sedliak, P. Černý, J. Endler- zastoupil V.Gillarovou, J. Kobrle, J. Krejza )

Každá třída absolvovala svůj program a třídní učitelé, po konzultaci s meto-dikem prevence, se aktivně účastnili plánování a realizace soustředění.

Třída, která se soustředění účastnila dnes působí jako kolektiv, který se zná a umí spolupracovat. Velmi rychle se prolomila bariéra z neznámého prostředí.
Během soustředění byli žáci nuceni pracovat v různých skupinách a setkávali se s podporou a povzbuzením ze strany pedagogů a spolužáků. Bylo dost času na pohovory, při kterých se mluvilo o tíživé rodinné situaci, zdravotním problému nebo obavě z nového a neznámého , ale hlavně zda vše zvládnou naši „prváci“. 

Ukázal se opravdu kamarádský přístup spolužáků a snaha pomoci při zapojení do různých aktivit . 

A co se nelíbilo ?
Jako vždy – brzy večerka, turistické výlety ( využívali jsme vynikající polohy u turisticky značených cest a nádherné počasí ! ) , jídlo ( kuchyň vařila dobře , ale každý den nebyly hranolky ! ), malá možnost být večer s kluky ( po večerce děvčata a chlapci byli v chatičkách ve svých areálech – bez diskotéky do rána!).
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©