Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - činnost žáků - odborné exkurze - Strahovský klášter


Exkurze do Armádního muzea v Praze

Dne 10.12.2009 se studenti 2. ročníku oboru Klempíř zúčastnili exkurze do Armádního muzea v Praze. Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku národního osvobození. Expozice muzea je rozčleněna do tří velkých celků. První zachycuje období první světové války 1914 - 1918 , účasti Čechů a Slováků v ní a politickým a vojenským akcím, které vedly ke vzniku samostatného československého státu. Druhá část je věnována meziválečné Československé republice a jejím ozbrojeným silám a třetí výstavní prostor zachycuje období druhé světové války a mapuje účast Čechů a Slováků ve vojenských operacích na jejích frontách, v domácím odboji i na dalších akcích, které měly za cíl obnovu samostatnosti Československa.
Studenti si prohlédli celou expozici muzea včetně zbraní a řady unikátních dobových stejnokrojů, praporů, řádů, vyznamenání a rovněž osobních památek na čs. prezidenty a přední představitele čs. armády.
A poněvadž se touto dobou jako každoročně uskutečnily vánoční trhy na Staroměstském náměstí, studenti zakončili tuto exkurzi návštěvou těchto trhů.
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©