Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - prezentace - teoretické vyučování - SOU - Poděbradské filmové zážitky


Poděbradské filmové zážitky

Ve dnech 4.-6.6. 2010 probíhal v lázeňském městě středočeský filmový festival Poděbradské filmové zážitky.
Pořadatelem , v tomto případě Středočeským krajem, jsme byli požádáni, abychom se podíleli jak na zajištění dvou rautů v prostorách Kongresového centra lázeňské kolonády, tak na slavnostním programu, kterého se kromě naší školy účastnily i další školy v kraji. Součástí tohoto programu byla i sobotní módní přehlídka, kde oslovené školy ze středních Čech předváděly modely orientované jednak na historické styly odívání, jednak na volnou současnou fantazijní tvorbu. K módním kreacím vytvářely žákyně naší školy odpovídající účesy.
Jednání a přípravy na tuto akci trvaly několik měsíců, mnohé, již připravené záležitosti, se musely z organizačních důvodů operativně měnit a řešit, případně přepracovat koncepci. I to jsme však zvládli, nebojme se říci, ke spokojenosti návštěvníků i VIP hostů. 
Konečný verdikt týkající se rautu zněl : sestavit a následně realizovat menu vybraných pokrmů pro slavnostní raut z kuřecího a krůtího masa.

NAŠE MENU

BANKETOVÉ KUŘECÍ ŘÍZEČKY V SEZAMOVÉM TĚSTÍČKU

KUŘECÍ ŘÍZEČKY NAKLÁDANÉ V MEDU A BYLINKÁCH

LADUŽNICKÝ BANKETOVÝ SALÁTEK Z KUŘECÍCH PRSÍČEK

ŠTRASBURSKÁ KUŘECÍ ROLÁDA PLNĚNÁ MANDLEMI

MARINOVANÁ KRŮTA UZENÁ BUKOVÝM DŘEVEM

KUŘECÍ ŠPALÍČKY S JEMNOU KOPROVOU MARINÁDOU

PROUZENÁ KUŘECÍ KŘIDÉLKA S ČESNEKOVOMEDOVOU DIP OMÁČKOU

PEČENÁ KUŘECÍ KŘIDÉLKA S LEHKÝM BYLINKOVÝM PŘELIVEM

LAHŮDKOVÁ KRŮTÍ PRSÍČKA V ASPIKU KLADENÁ NA POMERANČI, ZDOBENÁ RUKULOU 

O tom že naše vybrané pokrmy chutnaly, svědčí ohlas hostů, kteří se v hojném počtu zdržovali u našeho rautového stolu. Jmenujme např. Jana Kačera, MUDr. Jana Pirka, Dalibora Gondíka, Leonu Šenkovou , Alexandr Hemalu, Petra Vondráčka, PeadDr. Milana Němce, Víta Olmera, Simonu Chytrovou a mnoho dalších.

Obtížný úkol nasytit hosty festivalu se výborným způsobem zhostili se svým učitelem odborného výcviku p.T. Holcem žáci 2.ročníku oboru kuchař číšník pro pohostinství Michaela Kadavá, Jiří Jpodebradyra a Diana Tschöplová

A jak se dařilo budoucím kadeřnicím ? 
Jejich šikovné ruce vykouzlily nejen půvabné účesy na hlavách modelek, doplňující již výše zmíněné krejčovské výtvory, ale navíc připravily vlastní prezentaci. 
Dívky 2.+ 3. ročníku oboru kadeřník Lucie Podroužková, Michaela Koláčná, Klára Klusáčková, Zuzana Odvárková pod vedením učitelek odborných předmětů pp. Netáhlové a Kučerové předvedly vlastní kompozici na téma Čtyři roční období, která spočívala nejen v úpravě účesu , ale i v líčení, návrhu oděvu, obuvi a módních doplňků. 
Za vzornou reprezentaci školy zasluhují pochvalu také Karolína Kormošová, Věra Dlouhá, Simona Živnůstková, Tereza Hollanová, které s učitelkami OV pp. Černou, Maxantovou, Heroldovou, Zahrádkovou, Musilovou, Milerovou a Bártovou, doprovázely účesovou tvorbou prezentaci krejčovských modelů ze SOU Lysá nad Labem a SOU Kladno.

Dodejme jen, že podobná setkání jsou zejména pro žáky učilišť vhodnou příležitostí k tomu, aby předvedli, co všechno je škola může naučit. A přidá – li se ještě píle a talent, tak i do budoucna může platit rčení: zlaté české ručičky. 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©