Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotografie a aktivity - zahraniční akce - zahraniční exkurze - SOŠ a SOU Neratovice v Polsku


SOŠ a SOU Neratovice v Polsku

Za partnerskou školou ve Wroclawi jsme vyrazili ke konci listopadu. Výpravu tvořili žáci různých oborů i rozdílného věku, zájezdu se účastnila i studentka Jana ze SOŠ na invalidním vozíku. Ukázalo se, že tyto odlišnosti vůbec nejsou překážkou společné akce. Žáci byli schopni si vzájemně pomoci, a to v rámci celého zájezdu i v přípravě a realizaci prezentací školy. 

V Polsku jsme strávili 4 dny a lze říci, že náš severní soused opravdu má co nabídnout. Jelenia Góra, Wroclaw, Walbrzych – to vše jsou centra nedaleko našich hranic s bohatou historií, a to i ve vztahu k našemu státu. Univerzita ve Wroclawi, rynek, Raclavicka panorama, zámek Ksiaz – to vše jsou místa, kudy kráčela polská historie. 

Co je ale nejpřednější – spolupráce našich škol. Spojuje nás nejen slovanský jazyk, ale i obdobné problémy- s výukou, se žáky i se státními maturitami. Účastníkům akce se podařilo navázat kontakty, seznámit se s cizí kulturou a prostředím i překonat jazykové bariéry. Nezbývá než se těšit na setkání s polskými přáteli u nás. 
                                        RNDr. Jaroslav Tesař, Mgr. Jan Gugala, SOŠ a SOU Neratovice
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©