Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotografie a aktivity - zahraniční akce - zahraniční exkurze


Odborná praxe v oblasti Burgaska v Bulharsku

Ve dnech 4. – 18. září 2011se studenti SOŠ a SOU Neratovice zúčastnili odborné praxe v Bulharsku. Odlet byl z pražské Ruzyně do Burgasu, odkud následoval přesun autobusem do Primorska, kde byli studenti ubytováni. Primorsko se stalo jejich přechodným domovem, dobře ho poznali a prostudovali zde všechny systémy veřejné správy.
Po celou dobu pobytu se studenti zabývali zadanými tématy jako zdravotnictví, školství, zemědělství, doprava, obecní správa apod. 
Dále se vydali místní dopravou na půldenní výlet do Sozopolu, jehož historie sahá až do helénské doby. Navštívili starobylé kostely, prošli se úzkými uličkami, které jsou pro toto město typické. Pozorovali, jak zdejší lidé žijí, jaké mají správní a sociální zázemí, jak celkově obec pracuje. Dalším navštíveným místem byla architektonická rezervace Neseber, která je zapsána na seznamu UNESCO. Turisticky náročnou akcí byla např. exkurze do Národního parku v pohoří Strandža, kde mohli studenti vidět divokou zvěř, nebo prozkoumat nedalekou vesnici Kiten. Naopak mezi velmi příjemné výlety patřila plavby lodí po řece Ropotamo.Ta je součástí národní rezervace. Na ní viděli plovoucí lekníny, volavky, kormorány, želvy atd. Součástí praxe byla také výuka tradičních tanců „PRAVO CHORO“ a „BÍLÁ RŮŽE“ pod vedením profesionálního choreografa nebo jízda na kole podél pobřeží rezervací Ropotamo. Zbytek volného času trávil každý individuálně např. ve vlnách Černého moře, návštěvou aqua aerobiku, salsy, beach voleyballu nebo divadelního představení, prohlídkou hotelového komplexu Belvedere vedenou paní ředitelkou Bundovou. 
Jako bonus byla do plánu praxe zařazena cesta do Istanbulu s návštěvou Hipodromu, Modré Mešity, průplavu Bospor a spousty dalších kulturních památek. Cestou tam i zpět průvodce vyprávěl o ekonomické, sociální, zdravotní situaci v Turecku.
Nastudované materiály studenti představí i v obrazové podobě na výstavě v lednu 2012 ve Společenském domě v Neratovicích.
Studenti děkují Městskému úřadu Neratovice za dotaci ve výši 20.000 Kč, kterou maximálně využili na cestování oblastí Burgaska.

Studentky VS4 Štefaniková, Podhrazská
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©