Vaše dotazy | webmail SOU  | webmail SOŠ  |  Bakaláři  | předběžná omluvenka  | autor stránek

 

naše logo

menu

vyhledávání

 
 

naše škola

naše škola

naši studenti

Školní vzdělávací programy

přesný čas

kalendářfotogalerie a aktivity - úspěchy - soutěže


SAPERE - vědět, jak žít

2. ročník celostátní soutěže "SAPERE - vědět, jak žít" vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve Věstníku MŠMT (č. j. 16 034/2011-51) pro školní rok 2011/2012 pod č. B/54 .
Soutěž je organizována pro žáky základních škol (I. kategorie - 1. stupeň ZŠ, II. kategorie - 2. stupeň ZŠ) a žáky všech typů středních škol (III. kategorie - SŠ), aby opět prověřila znalosti v oblasti zdravého životního stylu včetně zdravé výživy.
Hlavním posláním soutěže je vzbudit zájem o zdravý životní styl včetně zdravé výživy a podnítit tak žáky k uvědomění si vlastní odpovědnosti za své zdraví. Soutěž se také zaměřuje na oblast prevence před obezitou, prevence před poruchami příjmu potravy (jako např. bulimie či anorexie) a dalších nemocí spojených s nedodržováním zásad zdravého životního stylu včetně prevence problémů způsobených nezdravým životním stylem (např. cukrovka). 
Ve školním kole se na prvních šesti místech umístily tyto studentky (od nejlepšího umístění): Andrea Štefaniková VS4, Karolína Jiráková VS1, Zuzana Žižková VS4, Pavlína Baštová VS1, Kristýna Jarošová VS2, Daniela Šimáčková VS2. První tři jmenované dívky postupují jako jedno družstvo do okresního kola. Držme jim palce, aby byly úspěšné !
 
 

SOŠ a SOU Neratovice 2006 - 2014©