arrow Zavřít

Kalendář událostí

Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Střední odborná škola
a
Střední odborné učiliště
Neratovice

Školní 664
277 11 Neratovice

tel.: 315 665 318

email: nzakova@sosasou.cz

 

TPL_BEEZ2_NEXTTAB

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: www.msmt.cz

Ústav pro informace ve vzdělávání: www.uiv.cz

Výzkumný ústav pedagogický v Praze: www.vuppraha.cz

Národní institut pro další vzdělávání (dříve Pedagogické centrum Praha): www.nidv.cz

Databáze dalšího vzdělávání DAT: www.eu-dat.cz

Národní ústav odborného vzdělávání: www.nuov.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí: www.mpsv.cz 

Ministerstvo financí: www.mfcr.cz

Česká školní inspekce: www.csicr.cz

Školský vzdělávací a informační portál (ŠVIP): www.edu.cz

Českomoravská komora odborových svazů ČR - ČMKOS: www.cmkos.cz

Český statistický úřad - ČSÚ: www.czso.cz

Česká pedagogická společnost: www.ped.muni.cz/wcpds

Centrum pro reformu maturitní zkoušky - CERMAT: www.cermat.cz

SCIO: www.scio.cz

Středočeský kraj: www.stredocech.cz

Česká škola: www.ceskaskola.cz

E-gram: www.e-gram.cz

Jizdní řády IDOS: www.idos.cz

Sdružení školských asociací ČR - CZESHA: www.czeshaservis.cz

Učitelské noviny: www.ucitelskenoviny.cz

Škola on-line: www.skolaonline.cz

Zákony České republiky: www.zakonycr.cz

Spolana Neratovice: www.spolana.cz

MÚ Neratovice: www.neratovice.cz

Stahování dokumentů od Středočeského kraje: http://dokumenty.kr-stredocesky.cz

Vyplňování výkazů školy: https://sberdat.uiv.cz/login/

Vyhledávací servery: www.seznam.cz , www.google.cz 

Mapaskolstvi

 E-learningový systém

OPVKm

udeska

nzz

nm

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice, Školní
664 - idatabaze.czStřední odborné školy s výučním listem - idatabaze.cz

nj  MAT

Dne 24. 1. 2019 měly možnost navštívit třídy 3. a 4. ročníku oboru veřejnosprávní činnost veletrhy GAUDEAMUS, které probíhají každoročně v Praze. Tyto veletrhy každý rok navštíví více než 60% studentů maturitních ročníků České republiky a Slovenska. Mezi hlavní skupiny návštěvníků patří studenti právě ze 3. a 4. ročníků středních škol. Mezi vystavovatele patří většina veřejných i soukromých univerzit a vysokých škol z České republiky a Slovenska. Dále také vysoké odborné školy, jazykové školy a poradenské instituce. Cílem veletrhu je poskytnout co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělávání absolventům středních škol a celému spektru zájemců o celoživotní vzdělávání. Každý návštěvník veletrhu může využít poradenský servis, který mu pomůže najít studijní obor, školu nebo fakultu. Nerozhodným studentům je k dispozici Testovací centrum s testem předpokladů pro studium a Centrum kariérového poradenství. Součástí veletrhu je také doprovodný program ,,Věda pro život“, který prezentuje interaktivní ukázky náplně studia a výzkumu prováděného na vysokých školách.


Monika Homolková, VS3

gaud19-01

gaud19-02

Již tradičně se počátkem ledna uskutečnila ve Společenském domě Neratovice vernisáž výstavy „Prezentace činnosti SOŠ a SOU Neratovice“.

V jejím úvodu ředitelka školy ing. Marcela Hrejsová připomněla rozsáhlé výchovné a vzdělávací aktivity SOŠ a SOU Neratovice. Přítomen byla také místostarosta Neratovic p. Marek Lenc, zástupci školské rady, absolventi, rodiče a další hosté. Škola je zapojena do řady projektů, které umožňují moderní vybavení na pracovištích odborného výcviku i teoretického vyučování, výcvikové kurzy, stáže a odborné exkurze i nadstandardní přípravu žáků posledních ročníků k maturitním a závěrečným zkouškám.
Součástí vernisáže byla prezentace žáků oboru kuchař číšník spojená s přípravou drobného občerstvení a ukázkou flambování ovoce, žákyně oboru kadeřník vystoupily s přehlídkou a ukázkou módních účesů.


Přejme škole mnoho úspěchů v další činnosti.

RNDr.    Jaroslav Tesař

DSCN6043

DSCN6047

DSCN6049

DSCN6060

DSCN6065

DSCN6066

DSCN6071

SOŠ a SOU Neratovice je součástí sítě Eduroam

eduroam

Naše škola je napojena k síti eduroam. Ve škole je vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protokolem 802.1x.

Návod jak si nastavit počítač pro práci s 802.1x naleznete na eduroam.cz. Pro úspěšné ověření a následný přístup k Internetu potřebujete znát uživatelské jméno a heslo. Tyto údaje získáte na své domovské organizaci.


Our school is connected to the eduroam network. The essid eduroam is broadcasted here. Authentication is based on the 802.1x protocol.

You need valid user credentials for successful login to the eduroam network. You should obtain these credentials as well as documentation for client device configuration and user support at your home institution.

Dne 5.12.2018 si studenti 3. ročníku oboru veřejnosprávní činnosti připravili mikulášské dopoledne, aby připomněli historii mikulášských nadílek. V zemích středních Evropy se „mikulášská nadílka“ na rozdíl od jiných zemí nespojuje s vánoční nadílkou. V Českých zemích se mikulášská nadílka odbývá vždy předvečer svátku svatého Mikuláše- 6.prosince. Dnes se ustálil následující scénář: Rodiny s malými dětmi navěšuje svatý Mikuláš, anděl a čert. Ti přinášejí dětem nadílku – ovoce, ořechy, perníky, cukroví a drobné hračky, ale i uhlí a staré brambory za to, že zlobily. Některý Mikuláš si přeje, aby děti zazpívaly nebo přednesly básničku. Studenti si připravili masky a kostýmy a obcházeli spolužáky ve všech třídách a obdarovávali je drobnými mikulášskými nadílkami, které sami vyrobili. Samozřejmě obdarování se neobešlo bez zpívání a říkadel a všichni se při tom dobře bavili. Je třeba ocenit nádherné kostýmy Mikuláše, čerta i anděla a hezký nápad. Který v této době navodil předvánoční atmosféru.

Za VS3 Barbora Svobodová, Eliška Petržilková, Otto Pešta, František Šimek, Sára Škorvagová, Eliška Losenická, Lucie Vavrová

01

02

03

04

05

Dne 7. 12. 2018 se studenti oboru veřejnosprávní činnost zúčastnili poznávacího zájezdu do Drážďan. Za uplynulá léta si Drážďany osvojily označení hlavní město Vánoc „ Weihnachtshauptstadt“. Na důkaz, že si tento titul zaslouží, připravují každoročně bohatý vánoční program. Ve městě se koná 12 vánočních trhů.

584vánoční trh „ Striezelmarkt“ na náměstí Altmarkt je nejstarším a také největším vánočním trhem v Německu. Koná se zde už od roku 1434 .Striezelmarkt zdobí velká vánoční krušnohorská pyramida, rozsvěcuje se a roztáčí při zahájení vánočních trhů. Také my jsme procházeli mezi stánky, procvičovali si německou konverzaci a mlsali, nakupovali a obdivovali tradiční krušnohorské dřevěné umělecké výrobky a lužické modrotisky. Striezelmarkt má už pátým rokem svou vlastní měnu. Štrýclový tolar si mohou zájemci vyměnit ve vánočním infocentru. Tolary platí u všech 233 prodejců ve stejné hodnotě jako euro.

Drážďany se také připravovaly na 25. Štolovou slavnost, která se uskutečnila hned v sobotu 8.12.2018 a na kterou přijíždí každoročně kolem 100 tisíc návštěvníků. Podvečer v Drážďanech nás okouzlil působivými iluminacemi.

Eliška Petržílková, Barbora Svobodová VS3

01

02

03

04

SOŠ a SOU Neratovice
Školní 664
Neratovice 277 11


IČ: 683 834 95

tel.: 315 665 318
email: nzakova@sosasou.cz
Ředitelka školy:
Ing. Marcela Hrejsová

Facebook
Všechna práva vyhrazena. Veškerý materiál je majetkem SOŠ a SOU Neratovice © 2014