arrow Zavřít

Kalendář událostí

Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Střední odborná škola
a
Střední odborné učiliště
Neratovice

Školní 664
277 11 Neratovice

tel.: 315 665 318

email: nzakova@sosasou.cz

 

TPL_BEEZ2_NEXTTAB

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: www.msmt.cz

Ústav pro informace ve vzdělávání: www.uiv.cz

Výzkumný ústav pedagogický v Praze: www.vuppraha.cz

Národní institut pro další vzdělávání (dříve Pedagogické centrum Praha): www.nidv.cz

Databáze dalšího vzdělávání DAT: www.eu-dat.cz

Národní ústav odborného vzdělávání: www.nuov.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí: www.mpsv.cz 

Ministerstvo financí: www.mfcr.cz

Česká školní inspekce: www.csicr.cz

Školský vzdělávací a informační portál (ŠVIP): www.edu.cz

Českomoravská komora odborových svazů ČR - ČMKOS: www.cmkos.cz

Český statistický úřad - ČSÚ: www.czso.cz

Česká pedagogická společnost: www.ped.muni.cz/wcpds

Centrum pro reformu maturitní zkoušky - CERMAT: www.cermat.cz

SCIO: www.scio.cz

Středočeský kraj: www.stredocech.cz

Česká škola: www.ceskaskola.cz

E-gram: www.e-gram.cz

Jizdní řády IDOS: www.idos.cz

Sdružení školských asociací ČR - CZESHA: www.czeshaservis.cz

Učitelské noviny: www.ucitelskenoviny.cz

Škola on-line: www.skolaonline.cz

Zákony České republiky: www.zakonycr.cz

Spolana Neratovice: www.spolana.cz

MÚ Neratovice: www.neratovice.cz

Stahování dokumentů od Středočeského kraje: http://dokumenty.kr-stredocesky.cz

Vyplňování výkazů školy: https://sberdat.uiv.cz/login/

Vyhledávací servery: www.seznam.cz , www.google.cz 

Mapaskolstvi

 E-learningový systém

OPVKm

udeska

nzz

nm

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice, Školní
664 - idatabaze.czStřední odborné školy s výučním listem - idatabaze.cz

Fotogalerie k 20.výročí školy zde.

Ve dnech 15.5.2018 -17.5.2018 slavila naše škola 20. výročí své existence. Někomu se může zdát, že 20 let není mnoho, ale škola, která vznikla jako nástupnická organizace v rámci optimalizace SŠ okresu Mělník, má více jak 50-ti leté předchůdce. Nejenže na ně navazuje, ale samozřejmě se snaží být sama sebou, mít prostě vlastní tvář.

Oslavy školy byly proto pojaty netradičně. Zahájil je Sportovní den v areálu školy Spojovací. Základní idea „V zdravém těle, zdravý duch“ zapojila do pohybových aktivit všechny žáky, ba i vyučující. Hrál se fotbal, košíková, stolní tenis, nechyběl běh či střelba ze vzduchovky, badminton a kroket. Zkrátka nabídka pohybových aktivit byla rozsáhlá, stačilo si jen vybrat. Nechyběly ani drobné odměny pro vítěze jednotlivých disciplín.

Úterní program oslav už tak volný nebyl. Naopak. V neratovském Společenském domě se vážně soutěžilo. V čem? V kadeřnických dovednostech! Škola totiž pořádala Hair show s dvěma tématy, a to „Divadlo současnosti“ a „Na křídlech barev“. Soutěž byla otevřená pro účastníky ze škol, které vyučují obor Kadeřník. A tak jsme mohli přivítat žáky a žákyně ze SŠ služeb a řemesel Stochov, VOŠ, SPŠ a SOŠ služeb a cestovního ruchu Varnsdorf, Severočeské SŠ s.r.o. Ústí nad Labem a pochopitelně domácí zástupce. Výtvory na hlavách modelů a modelek hodnotila porota žákovská, laická i odborná. Účesy se povedly, doprovodný program také. Ceny byly rozdány, spokojenost byla oprávněná.

A pak přišel vrchol oslav. Nebe se sice rozhodlo, že nám pošle deštík, a proto se rychle muselo improvizovat. Nakonec té vody nebylo tolik a mohli jsme sledovat program na venkovním pódiu.

Záštitu nad oslavami převzala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová.

K významným hostům patřili mj. Ing. Jana Štindlová, zástupce za Středočeský kraj, vedoucí oddělení školské ekonomiky Odboru školství, Dr. Jacek Andrzej Aliňsli, předseda představenstva Spolana Neratovice a.s., Julie Růžičková, ředitelka Nadace Unipetrol, Ing. et Ing. Jan Skopeček, člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost Středočeského kraje a poslanec Poslanecké sněmovny PČR, Ing. Ivana Chottová, předsedkyně KHK Střední Čechy, Mgr. Lenka Mrzílková, starostka Neratovic a členka Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanosti Středočeského kraje.

Uvítáni byli i další hosté, ředitelé základních a středních škol, zástupci spolupracujících firem apod.

Po úvodních projevech a zdravicích odměnila ředitelka školy Ing. Marcela Hrejsová nejen zasloužilé pracovníky školy, ale i úspěšné žáky napříč obory. Po nástupu zástupců všech učebních a studijních oborů byl zahájen kulturní program. Svá vystoupení předvedli žáčci spřátelených základních škol, zpívali a na hudební nástroje hráli žáci naší školy, soutěžilo se v rychlosti oloupání jablka a délce slupky, tančilo se, nechyběly přehlídky účesů doplněné choreografií atd.

No, a kdo chtěl, mohl se podívat do učeben, na jízdu „ vodíkového autíčka“, občerstvit se výrobky kuchařů, obdivovat zručnost žáků při práci s plechem.

Mohli bychom pokračovat dále, ale závěrem poděkujme p. Kvasničkovi za moderování, p. Hvězdovi a Matějkovi za pořizování foto a video dokumentů a p. Kmeťovi za ozvučení akcí. Děkujeme sponzorům a všem, kdo se na organizaci oslav podíleli.

A co nakonec škole popřát do dalších let? No přeci dostatek vzděláníchtivých žáků, obětavý pedagogický sbor a finanční zázemí umožňující další její rozvoj!

SOŠ a SOU Neratovice

IMG 4236

IMG 4280

IMG 4362

IMG 4372

IMG 4798

IMG 4803

IMG 4848

IMG 4871

IMG 4976

IMG 5057

IMG 5086

IMG 5153

IMG 5179

IMG 5228

SOŠ a SOU Neratovice
Školní 664
Neratovice 277 11


IČ: 683 834 95

tel.: 315 665 318
email: nzakova@sosasou.cz
Ředitelka školy:
Ing. Marcela Hrejsová

Facebook
Všechna práva vyhrazena. Veškerý materiál je majetkem SOŠ a SOU Neratovice © 2014