arrow Zavřít

Kalendář událostí

Červen 2023
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Opacity

Střední odborná škola
a
Střední odborné učiliště
Neratovice

Školní 664
277 11 Neratovice

tel.: 315 665 318

email: zakova.nadezda@sosasou.cz

 

TPL_BEEZ2_NEXTTAB

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: www.msmt.cz

Ústav pro informace ve vzdělávání: www.uiv.cz

Výzkumný ústav pedagogický v Praze: www.vuppraha.cz

Národní institut pro další vzdělávání (dříve Pedagogické centrum Praha): www.nidv.cz

Databáze dalšího vzdělávání DAT: www.eu-dat.cz

Národní ústav odborného vzdělávání: www.nuov.cz

Ministerstvo práce a sociálních věcí: www.mpsv.cz 

Ministerstvo financí: www.mfcr.cz

Česká školní inspekce: www.csicr.cz

Školský vzdělávací a informační portál (ŠVIP): www.edu.cz

Českomoravská komora odborových svazů ČR - ČMKOS: www.cmkos.cz

Český statistický úřad - ČSÚ: www.czso.cz

Česká pedagogická společnost: www.ped.muni.cz/wcpds

Centrum pro reformu maturitní zkoušky - CERMAT: www.cermat.cz

SCIO: www.scio.cz

Středočeský kraj: www.stredocech.cz

Česká škola: www.ceskaskola.cz

E-gram: www.e-gram.cz

Jizdní řády IDOS: www.idos.cz

Sdružení školských asociací ČR - CZESHA: www.czeshaservis.cz

Učitelské noviny: www.ucitelskenoviny.cz

Škola on-line: www.skolaonline.cz

Zákony České republiky: www.zakonycr.cz

Spolana Neratovice: www.spolana.cz

MÚ Neratovice: www.neratovice.cz

Stahování dokumentů od Středočeského kraje: http://dokumenty.kr-stredocesky.cz

Vyplňování výkazů školy: https://sberdat.uiv.cz/login/

Vyhledávací servery: www.seznam.cz , www.google.cz 

Mapaskolstvi

 E-learningový systém
ROP Střední Čechy - odkaz partnera
OPVKm

udeska

nzz

nm

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice, Školní
664 - idatabaze.czStřední odborné školy s výučním listem - idatabaze.cz

Ms23 04

Další milá návštěva-v rámci začínající spolupráce nás navštívily dětičky z MŠ v Libiši, konkrétně třída Berušek. Po přivítání každé z dětí dostalo visačku se jménem, abychom věděli kdo je kdo😊. Poté na sportovním hřišti absolvovaly slalom mezi pneumatikami, včetně oběhnutí celého oválu. Do akce se vrhly s takovým nasazením, až kšiltovky odletovaly, zkusily si i proskakování pneumatikami (těm nejmenším už bylo třeba podat „pomocnou“ ruku – a to doslova). Pak šli kluci jezdit autíčkem na dálkové ovládání a malých slečen se ujaly žačky oboru kadeřník a vytvářely jim různé copánky, culíčky...prostě parádu. Kluci sice neměli dlouhé vlásky, ale po dotazu „češete taky kluky?“, s kterým přišel jeden statečný hoch, se děti prostřídaly...holky šly jezdit a kluci se usadili u kadeřnic. No a následovalo kreslení na našem asfaltovém hřišti, které slouží pro výuku autoškoly. Dokonce došlo i na vytváření „portrétů“  (sice bych se poznala asi jen podle výrazného trička se srdíčkem, ale autor měl opravdu smysl pro detail – přepočítal mi prsty – jestli jich mám skutečně pět a nakreslil i všechny pásky na  botách), prostě šikula.  Byla i na dvě překvapení. Prvním byla návštěva z týmu kolem  známého barbera  „Laky Royal“,  z vystoupení na našich oslavách na poslední chvíli sice sešlo, ale teď  kolegyně přivezly  jeho speciální popcorn. No a druhým překvapením bylo rozdání dárečků od nás.  Děti byly spokojené, v tomhle věku jsou ještě jejich reakce bezprostřední, takže když odpověď na otázku „co se Vám nejvíc líbilo?“  zněla „všechno“, tak bych jim i věřila. A ráda. Protože nám s nimi bylo také fajn.

ms23 01

ms23 02

ms23 03

ms23 04

ms23 05

diky

Zzpis23 01

Červen je ve znamení závěrečných zkoušek tříletých oborů vzdělání. 1.6. byly ZZ zahájeny písemnou částí. Všem přejeme zdárný průběh.

zzpis23 01

zzpis23 02

zzpis23 03

zzpis23 04

Vyr23 02

Po středečním sportovním dnu byl den další věnován kultuře. Pro žáky, hosty, zaměstnance, veřejnost...byl připraven rozmanitý program. Začalo se (jak jinak) přivítáním hostů (za město se zúčastnila J.Hanslíková Dis, předsedkyně Krajské hospodářské komory ing. I.Chotová, vedoucí odboru školství Mgr. M.Vencová  a za NROS  Nadace rozvoje občanské společnosti L.Klopcová, L.Stoláriková a B.Ptáčková . Poté následovalo poděkování sponzorům, rozhovor moderátora s ředitelkou školy ing. M.Hrejsovou. Pár slov přidali hosté. Byli oceněni pedagogové, kteří u nás působí již spoustu let ( paní N.Milerová, Mgr. R.Fryčová a Mgr. J.Pirunčíková). Následoval přípitek a předáním vysvědčení čerstvým maturantům byla ukončena „oficiální“ část programu. 

Chemici přidali pár ukázek „čárymáry pokusů“ včetně odborného výkladu. A potom na podium nastoupili žáčci 3.ZŠ Neratovice, aby pod vedením své paní učitelky zazpívali několik písniček. A zpívalo jim to opravdu krásně.  Naše žákyně oboru kadeřník si v rámci přehlídky  připravily takový průřez historií (baroko, třicátá, šedesátá, sedmdesátá a devadesátá léta), dále účesy ze současnosti (svatební účes, elegance, extravagance) doladily vše i oblečením. Děti z 2.ZŠ Neratovice svým tanečním vystoupením určitě zaujaly všechny přítomné, bylo až dojemné s jakým zaujetím a nadšením vše prožívaly, krátké recitační a pěvecké vystoupení si připravily i dvě naše žákyně. Vše vyvrcholilo divadelním představením Dívčí válka, které si připravili žáci pod vedením své učitelky jakožto režisérky (dvě role získaly i nepedagogické pracovnice). A bylo to opravdu skvělé. Na úplný závěr spontánně zazpívala skupinka žáků.

K dobré náladě určitě velkou měrou přispělo i bohaté občerstvení, které pro všechny návštěvníky (a že jich bylo), připravovali žáci oboru kuchař číšník a hotelníci. Nealko drinky míchal pan Janoušek z Barového institutu (opět s přispěním žáků). Celým programem profesionálně prováděl moderátor J. Kvasnička. Děkujeme všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu této velké akce. Záštitu udělil  Středočeský kraj jménem radního pro oblast vzdělávání a sportu Mgr. M.Váchy  a akci podpořila i Nadace NROS.

 „Pětadvacítku jsme úspěšně zvládli“ a tímto jsme vykročili ke třicítce 😊.

vyr23 01

vyr23 02

vyr23 03

vyr23 04

vyr23 05

Trsch

Vážení rodiče žáků budoucích 1. ročníků,

 

tímto Vás zvu na úvodní rodičovskou schůzku, která se bude konat dne 20. 6. 2023 v 16.00 hod.  v objektu SOŠ a SOU Neratovice, Spojovací 632, Libiš (vedle Spolany Neratovice). Podrobný rozpis tříd bude vyvěšen na vrátnici školy.

Věnujte pozornost aktuálním informacím o nástupu pro žáky nových 1.ročníků. ZDE.

Těšíme se na Vaši účast.

Za SOŠ a SOU Neratovice

Ing. Marcela Hrejsová
ředitelka školy

Sportday23 03

První ze dvou velkých dnů v rámci oslav 25.výročí založení školy máme za sebou a to Sportovní den. Přítomno bylo 175 žáků. Každá třída sestavila družstvo, které soutěžilo v deseti disciplínách (střelba na koš, střelba ze vzduchovky, štafetový běh, vrh koulí, hod granátem na cíl, orientační běh v přilehlém lesíku, pétanque, šplh na laně, hod medicinbalem vzad a šachy-rapid). Disciplíny byly různorodé a mnohdy bojovali žáci i sami se sebou.  Na fair play chování a bezúrazový průběh dohlíželi třídní učitelé. Počasí bylo pro sportovní klání skvělé. Podle propracovaného systému bodování týmům naskakovaly bodíky a po vysčítání bylo jasné, že nejvíce sportovního úsilí vyvinuli žáci třídy KIZ2, druzí byli IT2 a třetí IT3.  Výherci obdrželi ceny, které byly určitě překvapující 😊. Poté byl na programu volejbalový zápas „učitelé x žáci.“ A na úplný závěr se uskutečnila diskotéka. Na to, že si jí původně přáli samotní žáci, jich tam mnoho nezůstalo.  Každopádně den se vydařil...sláva

Celou akci podpořila Nadace rozvoje občanské společnosti

sportday23 01

sportday23 02

sportday23 03

sportday23 04

sportday23 05

 

SOŠ a SOU Neratovice
Školní 664
Neratovice 277 11


IČ: 683 834 95

tel.: 315 665 318
email: nzakova@sosasou.cz

Prohlášení o přístupnosti
Ředitelka školy:
Ing. Marcela Hrejsová

Facebook Ikona Rajce.idnes.cz - vede na profil školy na rajčeti.idnes.cz
Všechna práva vyhrazena. Veškerý materiál je majetkem SOŠ a SOU Neratovice © 2014