ico rajcenet   ico rajcenet     ico rajcenet   ico rajcenet

Aktuality

Aktuální informace o aktivitách naší školy

WS – principy výroby piva

WS – principy výroby piva

28.5. 2026 proběhla odborná přednáška určená pro žáky naší střední školy. Tématem setkání byla výroba piva, která žákům přiblížila celý proces vzniku jednoho z nejvýznamnějších českých nápojů. Přednášku vedl Ing. Tomáš Kinčl, Ph.D., Ústav biotechnologie VŠCHT (odborník z praxe), který studentům předal nejen teoretické informace, ale také zajímavosti z pivovarnického oboru.

Během přednášky se žáci seznámili se základními surovinami potřebnými pro výrobu piva, jako jsou voda, slad, chmel a pivovarské kvasinky. Dále byla představena technologie výroby piva – od sladování a vaření mladiny až po kvašení, zrání a stáčení hotového produktu. Součástí programu byly také informace o moderních technologiích využívaných v pivovarech a o důležitosti dodržování hygienických a kvalitativních standardů při výrobě.

Závěr přednášky byl věnován postavení českého piva ve světě. Žáci se dozvěděli o dlouholeté tradici českého pivovarnictví, o významu českého ležáku i o tom, proč je české pivo považováno za jednu z nejkvalitnějších pivních značek na světě. Akce přispěla k rozšíření odborných znalostí studentů a zároveň podpořila jejich zájem o potravinářský a gastronomický obor.

Akce byla podpořena z projektu IDZ „Implementace dlouhodobého záměru – moderní a kreativní školy ve Středočeském kraji“

SOSaSOU logo

ico rajcenet   ico rajcenet     ico rajcenet
eduroam trans 450pix 
ico facebook   ico instagram   ico youtube   ico rajcenet